Inspiracja: Rusztowania HARDY

Producent: KAEM

Na rynku dostępnych jest wiele marek oraz typów rusztowań i drabin. Które wybrać, by zapewnić sobie nie tylko komfort pracy, ale również bezpieczeństwo użytkowania? Na to pytanie odpowiedzi szuka każdy przedsiębiorca stojący przed wyborem odpowiedniego narzędzia.
Aby dokonać odpowiedniego wyboru, warto sprawdzić czy rusztowanie, które chcielibyśmy zakupić zostało wyprodukowane zgodnie z normami europejskimi oraz czy posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.
Dobrym wyborem są rusztowania jezdne certyfikowane zgodnie z normą EN1004, oferowane na rynku polskim pod marką Hardy. Urządzenia oferowane przez tą markę odznaczają się największym możliwym bezpieczeństwem, które zapewnia szereg zastosowanych, opatentowanych rozwiązań. Jezdne rusztowania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić szybki i bezpieczny montaż modułów. W tradycyjnych rusztowaniach stalowych, w których podstawa waży około 40 kg jest to znacznie trudniejsze.
Masa podstawy rusztowania Hardy wykonanej z aluminium to tylko 12 kg. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale też ma wysoką wytrzymałość.
Jeśli chodzi o drabiny, aby zapewnić maksymalną stabilność i wygodę pracy na drabinie, szczeble powinny być wystarczająco głębokie i mieć nachylenie umożliwiające wygodne wspinanie się. Norma wymaga, aby drabiny wyposażone w szczebel miały szerokość większą lub równą 20 mm i mniejszą niż 80 mm.
Powszechnie stosowane wielofunkcyjne drabiny teleskopowe są bardzo wygodne dzięki ich uniwersalności. Mogą być stosowane jako drabiny opierane, dwustronne lub schodowe. Sprzęt taki standardowo wyposażany jest w szczeble o szerokości od 20 do 35 mm i nie posiada pałąka ochronnego. Dlatego Hardy, dążąc do maksymalnego możliwego bezpieczeństwa użytkowników, oferuje opatentowany pałąk ochronny ze stopniem o głębokości 15 cm, który znacznie poprawia komfort użytkowania, jednocześnie zwiększając możliwą i zgodną z przepisami wysokość pracy.
W celu zagwarantowania długotrwałej stabilności, system mocujący powinien nie dopuszczać do poruszania się drabiny. Zwykle do mocowania szczebli w drabinach dwustronnych wykorzystywane są nity. Wszystkie elementy konstrukcyjne istotne dla ludzkiego bezpieczeństwa w sytuacji przeciążenia powinny wyginać się, a nie łamać. Niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń zostaje zminimalizowane, jeżeli element drabiny nie ulega złamaniu, a tylko wygięciu.
Wybierając produkt, który ma służyć w naszej firmie przez lata, warto zadbać o to, by przez wiele godzin użytkowania, zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a sobie spokój prowadzenia biznesu. Dlatego wybierając zarówno rusztowania jak i drabiny kierujmy się przede wszystkim jakością wykonania oraz oferowanym przez dane produkty poziomem ochrony.