Inspiracja: Nowe Walce Hardy + do każdego rodzaju farby

Producent: KAEM

HARDY + to nowoczesna linia narzędzi malarskich. Współczesna technologia umożliwiła stworzenie produktu spełniającego oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów – zarówno pod względem użyteczności, jakości, jak i trwałości.
Walce malarskie Hardy + to produkty, których odpowiedni wybór nie stwarza najmniejszego problemu. Dzięki ofercie czterech grup produktowych, które charakteryzują się innym, specyficznym przeznaczeniem, można z łatwością znaleźć odpowiednie narzędzie. Farba, która zostanie użyta do malowania, nie wpływa na wybór walca. Najważniejszy jest rodzaj powierzchni, a dokładnie jej struktura.

Pierwszą grupę produktową tworzą walce fasadowe, zaprojektowane do malowania elewacji o niejednorodnej strukturze. Ich specjalna budowa zapewnia dużą chłonność farby oraz umożliwia równomierne pokrycie nawet znacznych nierówności.
Walce do malowania fasad posiadają charakterystyczne trzy równoległe paski na poszyciu, a ich etykieta zaprojektowana została w barwach srebrnej oraz turkusowej.

Kolejna grupa walców to narzędzia przeznaczone do chropowatych powierzchni. Dłuższe poszycie bez problemów dociera do znacznych nierówności, ułatwiając równomierne nanoszenie farby. Szczególną zaletą tych walców jest ich wyjątkowa wydajność. Oznacza to, że po jednorazowym zamoczeniu walca w farbie można pomalować znaczny obszar powierzchni. Długie poszycie zostało oznaczone trzema spiralnie zakręconymi, pomarańczowymi paskami, a etykieta ma barwy srebrne oraz zielone.

W większości domów ściany czy sufity są odpowiednio przygotowane do malowania – wyszpachlowane oraz wyszlifowane, czyli gładkie. Podczas malowania tego typu powierzchni najważniejsze jest naniesienie farby w taki sposób, by nie pozostawić struktury walca. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy poszycie nie jest zbyt długie. Kolejna grupa produktów Hardy + przeznaczona jest właśnie do tego rodzaju zadań. Łatwo je odróżnić od pozostałych, ponieważ posiadają dwa spiralnie zakręcone, pomarańczowe paski na poszyciu, a ich etykieta zaprojektowana została w kolorach srebrnym oraz pomarańczowym.

Ostatnią grupę produktów tworzą walce przeznaczone do bardzo gładkich powierzchni, jak na przykład lakierowane drewno. Ich poszycie ma długość 6 mm. Dzięki temu można malować nimi nawet lustrzanie gładkie powierzchnie bez efektów struktury. Zostały oznaczone jednym spiralnym paskiem na poszyciu oraz etykietą w kolorach srebrnym i różowym.